کسب درآمد در خانه از اینستاگرام

29 دسامبر 2019
20 نفر پسندیده اند

چگونه درخانه از اینستاگرام کسب درآمد داشته باشیم؟

یکی از مهم ترین چالش ها ی کسب و کار های سنتی این است که در فضای مجازی سهم کمی از بازار اینستاگرام را دارند اگر بخواهم بهتر  توضیح دهم کسانی که محصولی را در خانه تولید می کنند برای عرضه کردن محصول خود به یک واسط رجوع میکنند که در اکثر مواقع با مبلغ کمتری محصول خود را می فروشند. این واسط برای فروش محصول به بازاریان ناگزیر با درصدی بالاتری محصول را عرضه میکند. اتفاقی که می افتد مشتریان برای خرید آن محصول مجبور به پرداخت هزینه ای بیشتر میشوند. 

بنظر شما راهکار این مشکل چیست ؟

بله درست حدس زدید، یکی از راه های ریشه کن کردن این مشکل این است که محصولاتی که در خانه تولید میشوند را بدون واسطه از طریق اینستاگرام به دست مشتریان رساند، با این کار با یک تیر به دو هدف خواهید زد. شما نه تنها دست دلالان را از محصولات خود دور میکنید بلکه محصولات خود را به قیمت واقعی آن در اینستاگرام به فروش رسانده و مشتریان بیشتری نیز کسب می کنید نکته جالب اینجاست که قیمت شما حتی از قیمت بازاریان نیز کمتر است ولی کسب درآمد شما چندین برابر شده است .

چرا کسب و کار خانگیتان را دراینستاگرام توسعه نمی دهید؟

دلایل متعددی وجود دارد اما اصلی ترین دلیل انجام ندادن این کار این سوال هست که مگر میشود از اینستاگرام پول درآورد؟ دومین دلیل که به نظر بنده مهم ترین دلیل نیز میباشد نداشتن آگاهی از نحوه راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی در اینستاگرام است .اما جای هیچ نگرانی نخواند بود زیرا شما با خواندن این مقاله به راحتی میتوانید یک فروشگاه اینستاگرامی در اینستاگرام داشته باشید و با آن به درآمد های میلیونی برسید.

بیشتر بخوانید :   راهنمای ایجاد کمپین در اینستاگرام

اصلا چرا اینستاگرام ؟

چرا اینستاگرام

آفرین سوال خوبیه، با توجه به اینکه اینستاگرام یکی از بهترین و محبوت ترین شبکه های اجتماعی میباشد در نتیجه افراد زیادی در این شبکه اجتماعی فعالیت میکنند، هروز افراد زیادی عضو آن شده و کاربران این شبکه اجتماعی روز به روز در حال افزایش هستند.کم هزینه بودن، سادگی و مطرح نبودن زمان و مکان نیز باعث شده اکثر کسب و کار ها به اینستاگرام روجوع کرده و از آن کسب درآمد نمایند .

راه های فروش محصولات خانگی در اینستاگرام

فروش محصولات در اینستاگرام

برای کسب درآمد در خانه از اینستاگرام آمده ای ؟

۱ - از محصولات خود عکس با کیفیت بگیرید :

سعی کنید خود را جای مشتری بگذارید، زمانی که شما تصویر یک محصول را مشاهده میکنید علاوه بر کیفیت تصویر مشخص بودن جزئیات محصول نیز برای شما اهمیت دارد، درنتیجه در پست های محصول خود از تصاویر با کیفیت به طوری که مشخصات آن محصول به طور واضح دیده شود استفاده کنید . توصیه میکنیم برای اینکه مشتریان شما با اطمینان بهتر محصولات شما را خریداری کنند از گالری در پست های خود تسفاده کنید و از جهت های مختلف محصول خود عکس بگیرید و آنها را در گالری پست اینستاگرم خود قرار دهید .

۲ - در تصاویر محصولاتتان حتما از لوگو ویا اسم برند کسب و کارتان استفاده کنید :

اسنوری دی جی کلا
پست دی جی کالا

اگر میخواید صفحه اینستاگرام شما شکل ظاهری خود را به یک صفحه فروشگاهی تغییر دهد سعی کنید در کنار تصاویر محصولاتتان نام برند کسب و کارتان به همراه لگوی برندتان قرار بدهید. در واقع شما هم از برندتان تبلیغ نموده اید و هم ظاهر فروشگاهی زیبا به صفحه خود داده اید.

بیشتر بخوانید :   نحوه مدیریت صفحه فروشگاه اینستاگرام

۳ - از هشتگ ها استفاده کنید (#نام محصول_یا_نام_برندتان)

استفاده از هشتگ ها به صورت درست بسیار مهم است. سعی کنید اصلی ترین و پر طرفدارترین هستگ های مربوط به حوزه ی کاریتان را پیدا کنید. برای اینکار بهتر است به پیج رقیبتان سر بزنید و هشتگ های پر طرفدار آنها را شناسایی کنید .

۴ - با فالورهایتان در تعامل باشید :

با فالورهایتان در تعامل باشید

سعی کنید با فالور هایتان ببیشتر ارتباط برقرار کرده و با آنها صمیمی شوید. به عنوان مثال اگر فردی در پست های اینستاگرامتان از شما سوالی پرسید حتما جوابشان را به صورت کامل بدهید، به هیچ عنوان کامنت ها را بی پاسخ نگذارید. سعی کنید هر کامنتی برای شما ارسال شد حتی هر چقدر سوالش ساده بود به سوالش پاسخ دهید. این کار هم در اعتماد سازی بسیار موثر است و هم باعث ایجاد یک رابطه صمیمی بین شما و فالورهایتان میشود.

۵ - استفاده از استوری :

شاید باورتان نشود میزان فروش محصولات شما زمانی که عکسهای آنها را در استوری صفحه یتان قرار می دهید  بیشتر از آن است که آن ها را پست میکنید. اما باید به نکاتی نیز مورد توجه قرار گیرد

زمان انتشار استوری : یکی از مهم ترین پارامترهای فروش در اینستاگرام زمان انجام استوری می باشد. با توجه به تحقیقات تیم تیک سل بهترین زمان برای انتشار استوری در روز یاعت ۹ صبح و در شب ساعت ۱۰  میباشد .  

۶ - استفاده از لایو در اینستاگرام:

یکی دیگر از امکانات و ویژگی های مهم اینستاگرام لایو اینستاگرام است. بسیاری از افراد از لایو اینستاگرام برای معرفی کسب و کارشان استفاده می کنند. لایو اینستاگرام این امکان را به شما می دهد که به صورت زنده با مخاطبان و کاربران تان در ارتباط باشید و با آنها صحبت کنید.

البته یکی از بهترین روش ها برای اعتماد سازی و برند سازی از طریق اینستاگرام استفاده از لایو اینستاگرام است. شما با استفاده از لایو اینستاگرام می توانید به صورت نامحدود با مخاطبان و کاربران ارتباط زنده داشته باشید. اگر لایو اینستاگرام تا جذاب باشد مطمئن باشید مخاطبان و کاربران زیادی جزئی از دنبال کنندگان شما می شوند. 

از لایو اینستاگرام باید با توجه به نوع کسب و کارتان استفاده کنید. به عنوان مثال اگر در هر زمینه ای فعالیت می کنید می توانید هر چند وقت یکبار نکات مهم در حوزه کاری تان را به صورت لایو داخل اینستاگرام برگزار کنید و کلاس های پرسش و پاسخ ایجاد کنید.

با استفاده از لایو اینستاگرام می توانید کارهای جالبی را انجام بدهید. به عنوان مثال می‌توانید در مورد کسب و کارتان به صورت مستقیم با مخاطبان تان صحبت کنید. کتاب و مقالاتی را معرفی کنید و

اگر بتوانید لایو خود را جذاب کنید مطمئن باشید دنبال‌کنندگان و فالوور های شما افزایش پیدا خواهد کرد. یکی دیگر از امکانات بسیار خوب اینستاگرام این است که می توانید آن را ذخیره کنید و در استوری تا به صورت ضبط شده قرار بدهید تا کسانی که در لایو اینستاگرام شما شرکت نکرده اند بتوانند لایو شما را ببیند.