چگونه اطلاعات خود را جذاب و مخاطب پسند بنویسیم؟

21 ژانویه 2020
11 نفر پسندیده اند

شاید برای شما این اتفاق افتاده است که اقوام و یا کسب و کارهای دیگری برای اینکه با کسب و کار شما آشنا شوند کمی برای آنها درباره کسب و کارتان توضیح داده اید . حالا برای چیزی مانند سایت مخاطب از کجا باید متوجه کسب و کار و هدف شما شود؟ بهترین راه کار این است که توضیحاتی در مورد خودتان در صفحه درباره ما سایتتان بگذارید .

همانطور که می دانید صفحه درباره ما در سایت اهمیت زیادی دارد ، زیرا به مشتریان و یا کسانی که به وب سایت شما رجوع می کنند یک توضیح اجمالی از شما و کسب و کارتان و هدفی که برای ایجاد این کسب و کار را دارید معرفی می کند .

یکی از مهم ترین دلایل از بین رفتن اعتبار شرکت ها این است که برخی از افراد در وب سایت خود توضیحات اطلاعات خود را بسیار طولانی و یا برعکس کوتاه و ناقص بیان میکنند . که این امر باعث از بین رفتن اعتماد مشتری و ترک وب سایت شما  می شود .

بنابراین تیم متخصص تیک سل بنا به درخواست شما عزیزان تصمیم گرفته است که در این مقاله تمامی نکاتی که شما عزیزان بتوانید با استفاده از آن یک بیوگرافی جذاب و مخاطب پسند را در وب ساییتان مطرح کنید را خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم .

در طراحی صفحه درباره ما باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

قطعا برای شما هم پیش آمده است که وارد یک وب سایت فروشگاهی شده اید و قصد خرید محصول از آن فروشگاه را داشته اید قبل از خرید آن محصول سوال های به ذهن شما  خطور میکند که عبارتند از :

  • آیا شرکتی عمومی است؟ و یا خصوصی و یا یک کسب و کار خانوادگی؟
  • به چه دلایلی باید از این شرکت خرید کنم و دیگر شرکت ها را رها کنم؟
  • مدیریت پروژه در دست چه کسی خواهد بود؟
  • آیا شرکت مقابل شرکت بزرگی است یا خیر؟
  • ارزش های اصلی شرکت چیست؟

پاسخ دادن به سوالات بالا اگرچه مرحله ی سختی است ولی شما باید با جدیت آنرا انجام دهید. به هرحال صفحه ی “درباره ی ما” جایی است که شما میتوانید تمام تعاریف و تمجید ها را درباره ی محصولات و خدمات خود بیان کنید و حتما باید این کار را انجام دهید. صفحه ی اصلی فرصتی برای شماست تا به دنیا بگویید که چرا شرکت شما تحسین برانگیز و عالی است. ولی باید این کار را با دقت و با استفاده ار هوش و زکاوت انجام دهید، که همین نیز این مسئله را کمی دشوار می کند.

بیشتر بخوانید :   برای ایجاد درگاه پرداخت درتیک سل چه مراحلی را باید پشت سر بگذاریم؟

اجازه دهید صفحه درباره ما بگوید شرکت چگونه شروع به کار کرده است. یک روایت کوتاهی را به اشتراک بگذارید که انگیزه‌ای برای تشکیل شرکت بوده است. یک نوار زمان (timeline) از آنچه که شرکت انجام داده، ارائه کنید. در این صفحه بیان کنید که چرا شرکت شما در مورد آنچه که انجام می‌دهید پر اشتیاق است و اجازه دهید تا افراد با مطالعه این صفحه تا حد بیشتری با شما و نقاط قوتی که شرکت شما با سایر رقبا در حوزه کاری خود دارد، آشنا شوند. برای مثال عواملی که باعث ایجاد انگیزه برای راه اندازی شرکت شده است چه بوده و برای رسیدن به این نقطه از هدفتان چه مراحلی را پشت سر گذاشته اید مشتریان دوست دارند وضعیت یک کسب و کار را درک کنند.

درباره ی ما

صفحه در باره ما باید طوری نوشته شود که کاربران و یا مشتریان به این تصور دست پیدا کنند که این صفحه را خود صاحب شرکت و یا مدیر آن نوشته است . شما با یان کار اعتماد و همچنین حس مثبت را در مشتری افزایش میدهید. استفاده از کلمات اول شخص مفرد “من” و “ما”در صفحه درباره ما بهتر و مناسب تر می باشد.

استفاده از کلمات سخت و دشوار کسل کننده است. کسی که از وب سایت شما بازدید میکند دوست دارد بداند که یک انسان در پشت این کار است. در ایجاد محتوای خود محاوره ای باشید. به گونه ای بنویسید که انگار دارید رو در رو صحبت میکنید و لحن دوستانه شما را دوست داشتنی تر میکند.اشتیاق و علاقه ی خود را برای ماموریت شرکت خود ابراز کنید. زمانیکه درباره برند شرکت خود صحبت میکنید بی ریا و صمیمی باشید. هیچ اشکالی ندارد که صمیمیت و خودمانی بودن شما در این بین نمایان باشد.

۳ . کاربران کم حوصله را فراموش نکنید :

کاربران کم حوصله

همیشه خود را بجای کاربران کم حوصله سایت قرار دهید، در این حالت میتوانید کیفیت و جذابیت مطالب سایت را بررسی کنید. بدیهی است که با این کار شما می توانید مطالب و نکاتی که از دید کاربران جذاب و قابل تامل هست را دریابد در صورتی که اطلاعات و مطالب سایت عادی و خسته کننده باشند به مرور باعث از دست دادن مخاطبین  و خسته شدن  کاربران و در نتیجه منجر به ترک کاربران از وب سایت شما می شد.

بیشتر بخوانید :   کسب درآمد در خانه از اینستاگرام

صفحه درباره ما باید دقیقا توضیح دهد که کار شرکت شما چیست و دقیقا قرار است چه کارهایی را انجام دهد. پس حتما باید ارزش های شرکت را توصیف کرده و بنویسید که چه چرا باید از محصول و یا خدمات شما استفاده کنند. اگر در کارهای خیر نیز فعالیتی دارید مثلا ۳۰ درصد از فروش محصولات به امور خیره اختصاص داده میشود و … را میتوانید در صفحه درباره ما قرار دهید .

۵ .استفاده از تصویر:

از هر فرصتی برای استفاده از گرافیک، جدول ها، لوگو ها، تصاویر اینفوگرافیک و یا هرگونه ارائه و نمایش های تصویری استفاده کنید زیرا صفحه ی شما را جذاب تر می کنند. فقط اطمینان حاصل کنید که مرتبط با آنچه که نوشته می گوید باشند. از توضیحات بعنوان کپشن برای عکس هایی که مناسب دیدید استفاده کنید.

شاید شما فکر کنید که بازدیدکنندگان وبسایت بیشتر به متن های نوشته شده علاقه مند باشند، ولی در حقیقت ما در یک دنیای بصری و دیداری زندگی میکنیم. بسیاری از مردم متن ها را بصورت سطحی میخوانند و فقط به اندازه ای مکث میکنند تا مفهموم متن را دریافت کنند و مشخص کنند که آیا به نیاز های آنها مرتبط است یا نه. ولی عکس ها توجه آنها را جلب میکنند، افزودن رنگ ها به صفحه ی شما اغلب تاثیری فراتر از تاثیر نوشته ها می باشد.

۶٫ تصویر از کارکنان، علایق و توضیح مختصر در مورد آنها:

مخاطبین علاقه ی زیادی دارند که حتی در کسب وکار های اینترنتی حضور انسان ها را در پشت صحنه حس کنند، در این صورت با اعتماد بیشتری از شما خرید خواهند کرد. پیشنهاد ما این است که بعد از قرار دادن داستان شرکت و نحوه راه اندازی آن، در مورد بنیانگذار شرکت، مدیران و همه کارکنان مشغول کسب وکار تصویر و توضیح مختصری قرار دهند

بیشتر بخوانید :   نحوه مدیریت صفحه فروشگاه اینستاگرام

۷٫ قدرت لینک های شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید :

شما نباید تنها راه ارتباطی خود و مخاطبین را به سایتتان محدود کنید زیرا که نمیتوانید رابطه صمیمانه ای را با آنها برقرار کنید. به علاوه اینکه  اکثر مخابین تمایل دارند که در مکتنها و شبکه های دیگر نیز با شما در ارتباط باشند و یا در اخبار جدید شما قرار بگیرند . در نتیجه لینک ها یشبکه هاب اجتماعی را خود مانند اینستاگرام ، تلگرام و واتس آپ و لینکدین و .. را در این صفحه از سایتتان قرار دهید تا جلوی چشم مخاطب باشد .

اشتباهات رایج در ایجاد صفحه درباره ما که ما نباید مرتکب آنها شویم:

۱٫ تبلیغات :

تبلیغات

یکی از اشتباهات رایج که بسیاری از صاحبان کسب و کار در صفحه درباره ما سایت خود انجام می دهند این است که در این صفحه به معرفی محصولات و تبلیغ کردن آن می پردازند که کار بسیار بیهوده ای است . این کا رنه تنها نتیجه بخش نیست بلکه اثر منفی هم میگذارد .

۲٫ عدم اشاره به هدف شرکت و خصوصیات آن :

شما میتوانید در مورد هدف کلی شرکت و برتری محصولات نسبت به دیگر شرکت ها مطالب مفید و جذابی بنویسید اگر از اهداف ، ماموریت های اصلی و مزیت های خود چیزی نگویید مخاطب اعتماد لازم را به شما پیدا نمیکند و دلایل قانع کنده ای برای دنبال گردن شما نمی یابد.

۳٫ بیان طولانی و غیرضروری آنچه که شرکت انجام می‌دهد:

هدف کاربران و مخاطبان شما این است که با بازکزدن صفحه دریاره ما در چند دقیقه و خیلی سریع با شما و کسب و کارتان آشنا شوند. بنابراین نباید توضیحات طولانی به کار ببرید زیرا مخاطبین خسته می شوند .به طور خلاصه در این حد که خودتان را  معرفی کنید و به سوالات پاسخ دهید کافیست .

۴٫ قرار ندادن مستنداتی که نشان دهنده قابل اعتماد بودن مالکین وبسایت است:

در صفحه «درباره ما» می‌توانید مستنداتی را در مورد رضایت کاربران و معتبر بودن تجارت خود قرار دهید و بدین طریق اعتماد خوانندگان را جلب کنید و به آنها نشان دهید که وبسایت شما از اعتبار بالایی برخوردار است.