اگر پاسخ سوال خود را در این بخش پیدا نکردید می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی انتقادات و پیشنهادات ، آن را با ما در میان بگذارید.

جهت دریافت کالا پس از خرید و همچنین دریافت وجه کالا پس از فروش استفاده از نام مستعار باعث بروز مشکل در سیستم بانکی و همچنین سیستم پستی می شود. بنابر این هنگام ثبت نام، نام و نام خانوادگی خود را با پیشوند و پسوند و به صورت کامل در سیستم وارد نمایید. در صورتی که قبلا ثبت نام با نام مستعار انجام داده اید از طریق تکمیل فرم تماس با ما که لینک آن در صفحه اول سایت موجود میباشد نسبت به تصحیح نام و نام خانوادگی اقدام نمایید.

اطلاعات شخصی شما فقط در اختیار تیک سل بوده و برای سایر کاربران قابل مشاهده نمی باشد. فقط پس از خرید نشانی و نام شما در اختیار طرف مقابل قرار می گیرد تا بتواند کالا را ارسال نماید. در سایر قسمت های سایت تنها نام کاربری شما برای کاربران دیگر قابل مشاهده می باشد. جهت مشاهده این مبحث به صورت کامل می توانید به توافق نامه کاربری که در هنگام ثبت نام تایید نموده اید مراجعه نمایید. لینک آن در تمام صفحات سایت موجود است.

 در صورتیکه مراحل ثبت نام را به صورت کامل انجام داده اید، و پوشه اسپم یا هرزنامه را نیز چک نمودید و ایمیل فعال سازی را دریافت ننموده اید با پشتیبانی آنلاین تماس بگیرید. لینک پشتیبانی در سمت راست صفحه نخست و اکثر صفحات قرار دارد. در صورتی که پشتیبانی، آنلاین نمی باشد می توانید از طریق فرم تماس با ما مشکل خود را عنوان نمایید.

 خیر، کلیه اعضاء می بایست به صورت حقیقی ثبت نام نمایند. پس از ثبت نام می توانید به صورت رایگان با نام تجاری و یا شرکت خود برای خود فروشگاه ایجاد نمایید و آدرس اختصاصی فروشگاه خود را برای تبلیغ در اختیار سایرین قرار دهید.

بیشتر اشکالات مربوط به ثبت نام مربوط به اختلالات اینترنت شما است. مراحل زیر را به ترتیب تا برطرف شدن مشکل انجام دهید: ۱- صفحه ثبت نام را با کلید F5 مجدد بارگذاری نمایید. ۲- از مرورگر دیگری استفاده نمایید. به عنوان مثال بجای IE از مرورگر Firefox یا Google Chrome استفاده نمایید.