نحوه مدیریت صفحه فروشگاه اینستاگرام

31 دسامبر 2019
19 نفر پسندیده اند

چگونه صفحه فروشگاه اینستاگرام خود را مدیریت کنیم؟

شاید راه اندازی یک صفحه فروشگاه اینستاگرام در شبکه اجتماعی اینستاگرام کار مشکلی نباشد و هر فردی بتواند برای خود یک صفحه ی فروشگاهی ایجاد نموده و به راحتی شروع به فعالیت نمایید. اما این سوال پیش می آید که تا چه حد این صفحات فروشگاهی میتوانند آینده شغلی شما را تضمین کنند و یا ممکن است این صفحات نتوانند در آینده کاری خود موفق باشند.

رعایت چه نکاتی باعث می شود که یک کسب و کار رونق بگیرد؟

یکی از عوامل اصلی که میتواند شمارا در بین رقبای خود منحصر به فرد و پر مخاطب سازد، کسب وکار شما  رونق  خواهد گرفت برنامه ریزی و ایجاد استراتژی برای مدیریت صفحه فروشگاه اینستاگرام شما است. شما میبایست کار خود را با مدیریت پویا، برنامه ریزی دقیق، استراتژی شبکه های اجتماعی آغاز نمایید تا بتوانید در میان دیگر صفحات فروشگاهی و رقبای خود حرفی برای گفتن داشته باشید.

در ادامه آموزش های لازم در جهت طراحی استراتژی قدرتمند برای صفحات فروشگاه اینستاگرام که به آنها نیاز دارید را معرفی و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

گام های اصلی برای ایجاد یک استراتژی قدرتمند در زمینه مدیریت شبکه ها ی اجتماعی :

۱ - پس از ایجاد صفحه فروشگاهی اینستاگرم هدف های خود را مشخص کنید :

توجه داشته باشید مشخص کردن هدف در ابتدای کار میتواند گام موثری در راستای موفقیت در مدیریت صفحه اینستاگرام شما داشته باشد در نتیجه نیاز و اهداف خود را مشخص کنید و در مورد اینکه هدفمان چگونه به تحقق دست یابد تصمیمات اولیه  مانند نام فروشگاه، زمینه فعالیت ان ودیگر موارد را اتخاذ نمایید. نکته قابل توجه دیگر این است که اهدافمان را تا جایی که میشود محدود کنیم زیرا اشتن چند هدف متفاوت تمرکز و حواص شما را گرفته و در آخر به هیچ کدام از اهدافمان نخواهیم رسید.

بیشتر بخوانید :   خطای Checkpoint Required یا Challenge required را در اینستاگرام چگونه برطرف کنیم؟

در بسیار از صفحات  اینستاگرام به وجود آمده دیده شده است که پس از مدتی فعالیت مدیریت فروشگاه اینستاگرام به سبب کاهش متقاضیان دچار زیان دهی شده که یکی از دلایل اصلی آن می تواند نداشتن شناخت از نیازهای متقاضیان و مشتریان باشد .

حقیقت این است که به همان اندازه که فروش محصول یا خدمات شما مهم است شناخت کامل مخاطب هدف نیز مهم است . چرا که شما باید دقیقا بشناسید چه افرادی میخواهند از کالا یا خدمات شما استفاده کنند .آنها چه نیاز هایی دارند تا با این شناخت ، بهتر بتوانید آنها را پیدا کنید و در طیف مشتریانتان قرار دهید.

بهترین روش شناخت مخاطب هدف با توجه به کسب و کارتان :

  • ۱ - مصرف کنندگان کالا یا خدمات من چند سال دارند؟
  • ۲ - آنها در کجا زندگی میکنند ؟
  • ۳ - اکثریت آنها را مرد تشکیل میدهد یا زن ؟
  • ۴ - آنها از کدام رسانه های اجتماعی استفاده میکنند ؟
  • ۵ - صفات اخلاقی و رفتاری آنها چیست ؟
  • ۶ - در چه مواقعی افراد به کالا یا خدمات من نیاز بیشتری خواهند داشت ؟

۳ - بهره‌گیری از عناوین و مضامین جذاب :

اگرچه اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی بصری بین مخاطبین رسمیت دارد اما استفاده از عناوین مرتبط و جذاب‌‌‌‌‌ می‌تواند نقشی کلیدی در محبوبیت پست‌ها ایفا کند، در این مسیر با رعایت نکاتی از قبیل‌‌‌:
۱. طرح پرسش‌‌‌:
این مسأله به ‌‌کاربران شما برای شرکت در مباحثه و اعلام نظر در قالب ارسال پیام‌های متنی کمک‌‌‌‌‌ می‌کند. مشارکت در چنین مباحثی به معرفی هرچه بیشتر شما به مخاطبین دیگر منجر خواهد شد.
۲. تگ ‌‌کاربران در پست‌ها:
با استفاده از سیستم تگ اینستاگرام، ‌‌کاربران بیشتری را در تصاویر و مطالب خود تگ کنید.
۳. تگ موقعیت جغرافیایی:
اگر در تجارتی فعالیت‌‌‌‌‌ می‌کنید و شعبه و دفتری مرکزی دارید دقت داشته باشید که تصاویر و محتوای خود را با تگ موقعیت جغرافیایی دفتر خود به اشتراک بگذارید. این جریان به ‌‌کاربران این شانس را خواهد داد که با کلیک بر روی تگ شما به تصاویر دیگری که از جانب شما بر روی اینستاگرام قرار گرفته است دسترسی داشته باشند.
۴‌‌‌‌‌. بهره‌گیری از ویدیوها:
اینستاگرام بستری مناسب برای به ‌‌اشتراک‌گذاری ویدیوهای تهیه شده از جانب ‌‌کاربران به حساب‌‌‌‌‌ می‌آید. در این مسیر ارسال ویدیوهای جذاب و خلاقانه شما موجب‌‌‌‌‌ می‌شود ‌‌کاربران بیشتری به سمت صفحه کاربری شما جذب شوند.

بیشتر بخوانید :   آموزش فعال سازی تگ محصول در اینستاگرام

۴ - بررسی نتایج و مدیریت آنها به صورت مداوم:

بررسی نتایج و مدیریت آنها به صورت مداوم

این مرحله از طراحی استراتژی برای مدیریت صفحه فروشگاه اینستاگرام شما را می توان از مهم ترین عوامل پیشرفت و توسعه کسب و کار شما در این شبکه دانست . زیرا شما با در نظر گرفتن نتایج به دست آمده از دوره ای که فعالیت کرده اید میتوانید به درست بودن و یا نادرست بودن استراتژی که در دستور کار خود قرار داده اید پی برده و به اصلاح کردن استراتژی نادرست بپردازید و یا به گسترش نمودن نمونه ی صیح آن در جهت پیشرفت کسب و کارتان قدم بگذارید .

شما باید از مخاطبان خود یک ارزیابی همه جانبه داشته باشید برای این کار باید شما متوجه شوید که مخاطبین شما نسب به کدام محتوا حساس بوده و واکنش بیشتری نشان می دهند . چه محتوایی را بیشتر پسندیده و چقد در کمپین ها و نظر سنجی ها شرکت نموده و از این دست ارزیابی ها که جمع آوری داده های آن کار خیلی هم پیچیده و سخت نخواهد بود.

۵ - طراحی تاکتیک و استراتژی برای ایجاد محتوای مورد نظر :

طراحی تاکتیک و استراتژی برای ایجاد محتوای مورد نظر

همانطور که می دانید  شبکه های اجتماعی و محتوا نام هایی هستند که هرگز نمی شود آنها را از هم جدا کرد. شما اگ رمحتوایی نداشته باشید شبکه اجتماعی شما بی معنا خواهد بود و در صورت نداشتن شبکه اجتماعی هیچ کس از محتوایی که شما برایصفحه فروشگاه اینستاگرام خود ایجاد کرده اید مطلع نخواهد شد.

برای تولید محتوا باید این سه فاکتور اصلی را در نظر گرفت :

  • ۱ - نوع محتوا و تناسب آن با زمینه فعالیت
  • ۲ - زمان ارسال هر محتوا در شبانه روز
  • ۳ - بررسی بازخورد هر محتوا ؟

۶ - ایجاد یک تیم و تقسیم وظایف تخصصی میان اعضای تیم :

مدیریت صفحه فروشگاه اینستاگرام امری حساس است و به فعالیت مستمر نیازمند است. بعد گذشت زمانی مخاطبان صفحه شما افزایش یافته و یا تعداد مشتریان شما بسیار شده است. در اینجا دیگرمدیریت نمیتواند به تنهایی نیاز مخاطبین را برآورده کند و شما برای ارتقاء سطح کیفیت صفحه فروشگاه اینستاگرام  نیازمند یک تیم خبره هستید.در نتیجه برای اداره صفحه خود با یک تیم خبره و کار بلد را دعوت کنید . تا هر یک از وظایف را به صورت اختصاصی به هر یک از اعضا تیم محول کنید. وظایفی نظیر تولید محتوا، جستوجو در گوگل، تهیه تصاویر، تهیه ویدئوهای مرتبط و…. را میتوان از اصلی ترین وظایف تیم نام برد. این امر موجب تمرکز هر یک از اعضا تیم محول شده خود می شود و صفحه فروشضگاه اینستاگرام شما در مسبر پیشرفت قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید :   8 اشتباه رایج بازاریابی در اینستاگرام که باید از آنها دوری کنیم ؟