قوانین و مقررات در تیک سل

 مقررات و خدمات معاملاتی و بازرگانی پلتفرم تیک سل به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول فروشندگان که به عنوان عرضه کننده فعالیت می نمایند و بخش دوم خریداران که با استفاده از خدمات تیک سل ، محصولات عرضه شده را خریداری می نمایند. خدمات مدیریت مالی و حسابداری سایت توسط واحد مالی حمایت می گردد، تا بتوانیم محیطی امن برای تجارت شما ایجاد نموده و همچنین میزان سود دهی افراد در معاملات را افزایش داده و از حقوق خریدار و فروشنده محافظت نماییم.

قوانین و مقررات در تیک سل برای ایجاد فضایی قانونی مطابق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده است که کاربران گرامی با رعایت نکات ذکر شده تیک سل را همراهی نموده و در بهبود و افزایش سطح کیفی خدمات ارائه شده یاری می نمایند.

قوانین و مقررات خریداران محترم
قوانین و مقررات خریداران
حفظ حریم شخصی خریداران ​

تیک سل اطلاعات ثبت شده توسط خریدار را با امنیت بالا در قسمت پنل مدیریتی ثبت می نماید و کاملا اطلاعات خریدارا محترم نزد تیک سل محفوظ میباشد

ثبت و سفارش

تیک سل اطلاعات ثبت شده توسط خریدار را با امنیت بالا در قسمت پنل مدیریتی ثبت می نماید و کاملا اطلاعات خریدارا محترم نزد تیک سل  محفوظ میباشد

محل تحویل کالا به خریدار

کالا به آدرس ثبت شده خریدار در سایت ارسال خواهد شد. چنانچه در هنگام خرید، آدرس جدیدی قید نشده باشد، آدرسی که خریدار در سایت عنوان نموده، به عنوان محل تحویل در نظر گرفته خواهد شد. هنگام مرجوع شدن کالا، آدرس تحویل فروشنده، همان آدرسی که در حساب کاربری ذکر شده، در نظر گرفته خواهد شد.

کالا های ممنوعه

کالا به آدرس ثبت شده خریدار در سایت ارسال خواهد شد. چنانچه در هنگام خرید، آدرس جدیدی قید نشده باشد، آدرسی که خریدار در سایت عنوان نموده، به عنوان محل تحویل در نظر گرفته خواهد شد. هنگام مرجوع شدن کالا، آدرس تحویل فروشنده، همان آدرسی که در حساب کاربری ذکر شده، در نظر گرفته خواهد شد.

مطابقت داشتن کالا با مشخصلات ذکر شده

امضای خریدار بر روی رسید کالا، هنگام تحویل گرفتن آن، به منزله رسید دریافت کالا توسط او تلقی می شود.
چنانچه کالایی درون جعبه و یا بسته بندی خاصی می باشد، خریدار ملزم به باز کردن بسته هنگام تحویل گرفتن آن می باشد. چنانچه خریدار بر این عقیده باشد که کالای تحویل شده با کالای سفارش داده شده مطابقت ندارد، بلافاصله باید به صفحه حل اختلاف در بخش “تیک سل من” مراجعه و با انتخاب گزینه ” کالایی را که دریافت کرده ام با شرح ارایه شده در مشخصات مطابقت ندارد” و وارد کردن شماره کالا شکایت خود را ثبت کند.

تاخیر و یا کوتاهی در تحویل کالا

پس از این که خریدار مبلغ قرارداد را به حساب تیک سل واریز نمود، فروشنده ملزم به ارسال آن به مقصد تعیین شده ظرف مدت ۳۶ ساعت می باشد. ممکن است بنا به دلایل خارج از اراده شامل جنگ ، سیل، زلزله و یا فورس ماژور، تحویل کالا به خریدار به تاخیر افتاده و یا کالا به دست خریدار نرسد. در این گونه موارد، خریدار و فروشنده می توانند با یکدیگر مذاکره کرده و زمان تحویل کالا را به تعویق انداخته و یا ارسال آن را لغو نموده و مبلغ پرداخت شده را عودت دهند. اما در صورت عدم توافق ، سایت تیک سل با توجه به قوانین زیر تصمیم گیری خواهد نمود.

مرجوع شدن کالا

خریدار و فروشنده می توانند بر سر مرجوع شدن کالا و همچنین چگونگی انجام این امر، با یکدیگر مذاکره کرده و به توافق برسند. در این گونه موارد، کالای مرجوع شده باید با همان شرایطی که تحویل گرفته شده، مرجوع گردد.

چنانچه خریدار کالایی را مرجوع می کند، باید از شرکت های حمل مورد تایید تیک سل برای ارسال آن استفاده کند. همچنین خریدار باید تمام اطلاعات و جزییات مرتبط با حمل کالا را از طریق سایت ارایه نماید. چنانچه خریدار نتواند اطلاعات مورد نیاز برای رهگیری کالا ارایه نماید ، مرجوع گشتن کالا بی اعتبار گردیده و مبلغ معامله به حساب فروشنده واریز خواهد شد.

چنانچه خریدار و فروشنده نتوانند بر سر مرجوع شدن کالا و همچنین چگونگی انجام این امر، با یکدیگر به توافق برسند، حل اختلاف را به تیک سل برای صدور رای نهایی ارجاع می دهند. در این صورت در مورد مرجوع شدن کالا رای تیک سل لازم الاجرا است.