آموزش فعال سازی تگ محصول در اینستاگرام

18 دسامبر 2019
41 نفر پسندیده اند

آموزش فعال سازی تگ محصول در اینستاگرام

یکی از برترین مزیت های اینستاگرام نسب به سایر شبکه های اجتماعی ، ایجاد پست با قابلیت خرید محصول یا همان تگ قیمت است که به کاربران اجازه خرید و فروش محصولات را می دهد و در نتیجه باعث افزایش کسب درآمد میشود.

امکانات فروشگاهی اینستاگرام فقط در ۳۵ کشور فعال است . ولی همیشه راه کارهایی وجود دارد که بتوان در ایران نیز به این امکانات  دسترسی داشت.

دلیل فعال شدن تگ محصول چیست ؟

شما زمانی  یک کسب و کار را در اینستاگرام راه اندازی میکنید که محصولی را به فروش برسانید برای اینکار دو راه مقابل شماست.

برای دسترسی کاربران به محصولات شما در استوری خود لینک گذاری کنید که این فرآیند زمانی عملی است که بالای ۱۰هزار فالور داشته باشید یا راه حل ساده تر این است که شما از لینک بیو استفاده کنید که بازهم ایده ی مناسبی نیست یا به زبان سادتر کاربر برای رسیدن به محصول شما می بایست مسیر طولانی را طی کند که این امر برای کسب و کار های  نو ، کوچک و برند های جدید یک چالش بزرگ است .

با تگ محصول شما قادر خواهید بود فروش با یک لمس  “one-tap” را ایجاد نمایید تا کاربران بتوانند تنها با یک لمس روی تصویر محصول مورد نظر آن را خریداری کنند .

اینستاگرام برای فعالسازی تگ محصول محدودیت فالور نذاشته است و نیازی نیست که اکانت شما دارای فالور زیادی باشد و شما با هر تعداد فالوری که در صفحه دارید میتوانید از امکانات فروشگاهی اینستاگرام استفاده کنید و همچنین می تواند دکمه ی shop ( همانند دکمه call) ایجاد کرد بازدید کنندگان پروفایل شما براحتی بتوانند به تمامی محصولات شما دسترسی داشته باشند .

بیشتر بخوانید :   نحوه مدیریت صفحه فروشگاه اینستاگرام

چگونه تگ محصول در اینستاگرام را فعال کنیم

۱- با پروفایل اینستاگرام خود شروع کنید

اکانت اینستاگرام خودتان را به اکانت کسب و کار (Business account) تبدیل کنید

در اولین گام باید به قسمت پروفایل اکانت خود مراجعه کنید، برای این‌کار روی آیکون چرخ دنده در قسمت بالای صفحه در سمت راست . پس از ورود به پروفایل خود روی آیکن چرخ دنده بزنید، اگر از گوشی‌های اندرویدی استفاده کنید به جای آیکن چرخ‌دنده با آیکن سه نقطه مواجه خواهید شد.

۲- اکانت اینستاگرام خودتان را به اکانت کسب و کار (Business account) تبدیل کنید

مطمئن شوید که اکانت اینستاگرام شما Business account است و پیچ فیس بوک شما به اینستاگرام وصل می شود (معمولا هنگام تبدیل اکانت اینستاگرام به بیزینس اکانت از شما خواسته می شود که وارد حساب فیس بوک خود شوید و یک پیچ فیس بوک ایجاد کنید)

۳ - حساب‌های مرتبط را تنظیم و بروز رسانی کنید

3 - حساب‌های مرتبط را تنظیم و بروز رسانی کنید​

اگر گزینه‌ها را مشاهده کردید، حال به سمت پایین حرکت کنید و در قسمت پایین تنظیمات روی گزینه‌ی Linked Accounts کلیک کنید.

پس از وارد شدن به بخش Linked Accounts نام کلیه‌ی شبکه‌های اجتماعی که می‌توانید به اکانت اینستاگرام‌تان متصل کنید، نشان داده می‌شود.

3 - حساب‌های مرتبط را تنظیم و بروز رسانی کنید​

۴ - به فیسبوک متصل شوید

همان‌‎طور که در مرحله‌ی قبل مشاهده کردید، می‌خواهیم صفحه‌ی اینستاگرام برند مورد نظر را به صفحه‌ی فیسبوک آن متصل کنیم. برای این‌کار باید وارد اکانت فیسبوک برند موردنظر شویم.

در این مرحله از شما خواسته می‌شوید برای ادامه روی گزینه‌ی continue کلیک کنید تا اتصال ادامه پیدا کند.

به فیسبوک متصل شوید

پس از آن، از شما خواسته می‌شود تا تنظیمات حریم خصوصی خود را انجام دهید. اگر اکانت شما شخصی باشد، احتمالا دوست دارید روی گزینه‌ی Friends کلیک کنید تا فقط دوستان‌تان پست‌های شما را ببینند. اما در حال حاضر ما در مورد برندها صحبت می‌کنیم که طبیعتا تنظیمات public و یا عمومی نسبت به سایر گزینه‌ها ترجیح داده می‌شود.

بیشتر بخوانید :   روش های کسب درآمد از اینستاگرام

اگر روی اکی که در تصویر بالا هم نشان داده شده کلیک کنید، شما را به صفحه‌ی Share Settings انتقال خواهد داد.

۵ - جایی که می‌خواهید تصاویر یا ویدیوهای‌تان به اشتراک گذاشته شوند را انتخاب کنید

5 - جایی که می‌خواهید تصاویر یا ویدیوهای‌تان به اشتراک گذاشته شوند را انتخاب کنید​

در صفحه‌ی تنظیمات که اگر تاکنون به درستی مسیر را طی کرده باشید اکنون در آن هستید، باید اکانتی را که می‌خواهید تصاویر شما در آن منتشر شوند را انتخاب کنید. اگر این مرحله را پیش نبرید تصاویر شما به صورت پیش فرض در اکانت شخصی‌تان منتشر خواهند شد.

به قسمت Share to مراجعه کنید، در این قسمت‌ تمام اکانت‌هایی که شما مدیرشان هستید نشان داده می‌شوند.

۶ - اشتراک‌گذاری را شروع کنید

حال اکانت اینستاگرام شما به اکانت فیسبوک‌تان متصل است و فقط کافیست هر عکسی را که دوست دارید شیر کنید. هر موقع که عکس جدیدی به اینستاگرام خود ارسال می‌کنید کافیست تیک گزینه‌ی مطمئنم که می‌خواهم روی فیسبوک به اشتراک بگذارم را فعال کنید.

اشتراک‌گذاری را شروع کنید​